Paralen GRIP horúci nápoj vám vďaka kombinácii liečiv paracetamolu a fenylefrínu poskytne úľavu pri chrípke a nachladnutí. Zníži horúčku utlmí bolesť a uľaví vám od upchatého nosa.
Pri chrípke a prechladnutí nás často potrápi horúčka ktorou nám telo signalizuje že s niečím bojuje. Paracetamol pomáha horúčku účinne znížiť a súčasne tlmí bolesť svalov kĺbov hlavy zubov ale tiež bolesť hrdla. Fenyefrín vám zas pomôže pri upchatom nose a zápale prínosových dutín.
Fenylefrín je účinná látka ktorá pomáha uvoľňovať dýchacie cesty tým že stiahne cievy v nosovej sliznici. Pomôže vám tak uľaviť od nádchy a upchatého nosa.
Po tomto lieku môžete teda siahnuť v prípade že vás trápi chrípka alebo prechladnutie spojené s upchatým nosom či zápalom prínosových dutín. Každé vrecko lieku obsahuje 500mg paracetamolu a 10mg fenylefrínu.
Jednou z výhod rozpustnej formy lieku rýchlejšie vstrebávanie účinných látok do organizmu. Balenie obsahuje liek forme prášku ktorý jednoducho vysypete do pohára či šálky a zalejete horúcou (pozor nie vriacou) vodou a vypijete.
Horúci nápoj môže byť pre vás vhodný aj v prípade ak máte problém s prehĺtaním tabliet. Sprievodným javom choroby je tiež často nechuť piť či jesť. Aj v tomto prípade môže byť horúci nápoj nápomocný – s liekom zároveň prijmete aj tekutiny. Nápoj má navyše príjemnú chuť pomaranča a zázvoru .
Pri užívaní liekov sa vždy riaďte informáciami v príbalovom letáku prípadne odporúčaniami lekára či lekárnika. V žiadnom prípade nepresahujte maximálnu dennú dávku lieku.
Dávkovanie lieku pre dospelých a dospievajúcich od 15 rokov je 1 vrecko 1 až 4-krát denne. Medzi jednotlivými dávkami je potrebné dodržiavať interval 4-6 hodín (odstup medzi dávkami nesmie byť menší ako 4 hodiny). Maximálna denná dávka lieku je 4 vrecká.
Liek je určený na krátkodobú liečbu. Ak vaše symptómy po 3 dňoch nezačnú ustupovať prípadne sa objaví zhoršenie vášho stavu vyhľadajte lekára. Neužívajte liek dlhšie ako 7 dní.
Pred začiatkom užívania lieku si najskôr prečítajte informačný príbalový leták. Neužívajte Paralen Grip horúci nápoj pokiaľ:
Ak si nie ste istý či sa vás spomenuté prípady týkajú poraďte sa s vašim lekárom.
Ak ste tehotná myslíte si že ste tehotná plánujete otehotnieť alebo dojčíte poraďte sa o užívaní lieku s vašim lekárom. Užívanie PARALENU GRIP horúci nápoj echinacea a šípka 500 mg/10 mg sa počas tehotenstva a dojčenia neodporúča.
Balenie lieku obsahuje 1 vreciek s práškom na prípravu nápoja. Dostupné sú tiež ďalšie varianty lieku s príchuťou echinacei a šípky alebo citróna.
HAIR
BEAR20
KETOMIX15
MOVIT15
SCHOLLZIMA20
SCHOLL20